Historie Prefa

Historie Prefa

Po druhé světové válce byl vzhled mnoha evropských zemí v dezolátním stavu. Zasaženy byly včetně krajiny a budov také jejich střechy, polámané šindele a zničené střechy se tak objevovaly téměř na každém rohu. A právě v této době se v Salcburku klempíř Alois Gödl snaží najít nové materiály a způsoby jak vytvořit kvalitní a odolnou střechu. Po mnoha experimentech s různými kovy padla volba na hliník, ze kterého se mu nakonec lisováním a falcováním daří vytvořit střešní tašku inspirovanou tradičním střešním šindelem. A tak vznikla nejen nová krytina, ale i její název – Prefa – jako spojení a zkrácení německých slov „Pressen“ a „Falzen“, tj. lisování a falcování. Touto novou krytinou byly záhy pokryty první střechy a i dnes lze ještě leckde obdivovat původní Prefa krytinu, která přečkala úctyhodných 70 let.

Deset let po založení převzal Gödlovu firmu její dodavatel materiálu, válcovna Fried. v. Neumann, a sídlo společnosti se tak přestěhovalo do Dolního Rakouska. V roce 1998 firma otevřela výrobní závod ve Wasungenu v Durynsku, čímž expandovala do Německa.

Kdo z oboru by neznal heslo „Střecha silná jako býk!” :-). Toto heslo spatřilo světlo světa v roce 2001 a dává tak jednoznačně najevo to, proč se stala Prefa jednou z nejznámější, nejsilnější a nejoblíbenější střešní krytinou nejen v Rakousku. Je to heslo, které plně odpovídá základní myšlence pana Gödla, tedy mít krytinu vysoké odolnosti a trvanlivosti.

Máme to štěstí, že i my máme možnost Vám nabídnout naše služby, které jsou silně spjaty právě se značkou Prefa. Ať už se chystáte střechu rekonstruovat, opravovat nebo na novostavbě vytvářet střechu zcela novou, tak věřte že s námi a krytinou Prefa chybu neuděláte. S Prefou máme dlouholeté zkušenosti, které jsou patrné z našich referencí a certifikátů přímo od samotné Prefy. Prefa nejsou v dnešní době jenom střechy, v nabídce jsou také fasádní a odvodňovací systémy, které doplňují nabídku střešních systémů. Potenciál značky Prefa je tedy ohromný a věříme, že pokud se chystáte na opravu nebo novostavbu, takže se si vyberete právě nás a značku Prefa.

Čenda a Čenda