Fasádní systémy Prefa

Siding.X
Siding
Nový fasádní produkt Siding.X dodá Vašemu projektu nezaměnitelnou podobu a přesvědčí svými vynikajícími konstrukčními a funkčními vlastnostmi. Aluminiové fasády PREFA Sidings jsou fasádní prvky. Řadí se do skupiny zavěšených odvětraných fasád. PREFA Sidings mají mnohostranné použití při pro vnější a vnitřní obklady stěn a stropů. Skryté uchycení systémem pera a drážky nabízí působivý vzhled. Pomocí PREFA Sidings lze fasády budov chytře zkrášlit, renovovat a modernizovat na desetiletí. Výhody PREFA Sidings:Spolehlivá montáž: šikmo, svisle nebo vodorovně.
Falcovaný střešní šindel DS.19
Fasádní šindel
Nový a inovativní falcovaný střešní šindel DS.19 není špičkový jen vizuálně. Může být totiž použit už od sklonu střechy 17°, což představuje v tomto segmentu výrobků nový standard.

Obzvlášť lehký falcovaný střešní šindel DS.19 se osvědčuje jak při pokrývání malých střešních ploch, tak u velkoplošných projektů. Díky systému „drážka v drážce“ jsou střešní šindele DS.19 extrémně odolné vůči bouřkám a jiným povětrnostním vlivům a navíc působí mimořádně atraktivně.

Pro svůj tradiční vzhled jsou vhodné zejména pro klasické střechy. Dovedou však také vytvořit působivý kontrast v kombinaci s moderní architekturou.

Maloformátové fasádní šindele platí v oblasti fasád za oblíbenou klasiku. Díky jejich flexibilitě lze vytvářet drobné členité sestavy stejně jako realizovat velkoplošné fasády – přirozeně stále v nejvyšší technické kvalitě. Ale také opticky poskytují maloformátové fasádní šindele PREFA díky ukrytému upevnění krásný obraz, který vyhoví nejpřísnějším nárokům.
Fasádní šindel XL
Fasádní šablona 44×44
Fasádní šindel PREFA XL představuje tisíckrát osvědčenou formu šindele ze špičkového materiálu – aluminia. To tvoří z fasádního šindele PREFA XL perfektní materiál pro starší stavební objekty.

Varianta pokládky (dělení po 3/4) a mnohostranná nabídka barevných odstínů jsou zárukou krásných a harmonických fasádních ploch. Nezbytnou bezpečnost zaručují drážky na podélných a příčných stranách. Vzniká tak klimaticky odolný a spolehlivý spoj.

VYNOŘUJÍ SE PŘEKVAPUJÍCÍ AKCENTY.

PREFA Fasádní šablona ve velkorysém formátu 44×44 cm propůjčuje osvědčenému “šupinovému” povrchu překvapující akcenty. Fascinující tvar šablony umožňuje realizaci fasád v moderně strukturovaném pojetí, které podtrhuje celkovou kvalitu projektu a z každé budovy učiní unikát s vlastním charakterem. Díky integrovanému upevnění lze fasádní prvky montovat rychle a cenově výhodně.

Fasádní šablona 29×29
Fasádní šablona 20×20
Perfektní kombinace vzhledu a funkce: Fasádní šablony se vyznačují harmonickou hrou světel a stínů a jsou mimořádně robustní. Základním materiálem pro aluminiové produkty PREFA jsou slitiny podle EN 1396. Povlak fasádní šablony 29×29 se provádí metodou Coil-Coating pod přísným dohledem Euro Coil Coating Association v Bruselu. PREFA poskytuje na základní aluminiový materiál 40 let záruky proti lomu, korozi a namrzání při přirozeném zatížení prostředím a při pokládce odborným zpracovatelem. Tradice se potkává s modernou: Nová fasádní šablona 20×20 PREFA byla vyvinutá pro tradiční fasády z maloformátových prvků. Fasádní šablona, vyráběná z lehkého aluminia, je ideální pro sanace vikýřů, štítů a obkladů komínů.
Fasádní panel FX.12
Profil s vlnou
Přitahuje pohledy: Nepravidelné hrany fasádního panelu FX.12 zajišťují živou hru světel na Vaší fasádě. Panely nastavují pokaždé jinou tvář podle polohy slunce. Ovšem hrana má ještě jinou, důležitější funkci: Zvyšuje tuhost panelů a dodává jim zvýšenou odolnost.
Při výrobě se na každý kus dostane jedinečný vzor – uspořádání hran se neopakuje a je stále nepravidelné i na velkých plochách. Další technickou zvláštností je konická šikmá drážka.
Ta zachycuje případnou roztažnost v příčném směru.
Díky přídavné hraně horního lemu a vyraženým otvorům lze fasádní panel FX.12 upevnit přímo na bednění nebo nosnou konstrukci.
Moderní fasády potřebují prostor pro kreativní a inovativní nápady. Profil s vlnou PREFA nabízí úplnou flexibilitu při realizaci Vašich představ. Program příslušenství s krajními a rohovými profily nabízí jednoduchou a bezproblémovou pokládku.
Pilový profil
Vlnitý profil
V souladu s trendem: Pilový profil PREFA je moderní fasádní profil z lisovaného aluminia – ideální souhra techniky a architektonické tvorby. Díky zvláštní slitině aluminia jsou i citlivé části objektu obložené trvale a stabilně. PREFA Vlnité profily jsou fasádní prvky z oblasti zavěšených odvětraných fasád. Použitím vlnitých profilů PREFA se ušetří další náklady na údržbu a zmodernizuje se budova na mnoho desetiletí.
Reynobond
Prefalz
Reynobond, hliníková laminovaná deska se skládá ze dvou hliníkových plechů, které jsou z obou stran natavené na polyetylénové jádro. Díky chemickému a mechanickému spojení je tento spoj mimořádně robustní. Reynobond si tak i na velkých plochách zachovává konstantní rovinnost a stabilitu. Reynobond je vhodný pro tvorbu fasády a pro mnohá další stavební opatření.

  • Odvětrané fasádní konstrukce
  • Obklady fasád
  • Obkládání balkonů a tunelů
  • Výplně dveří, modulární příčky, přepážky
Prefalz ® se díky své poddajnosti zpracovává snadněji než většina srovnatelných materiálů. Projektantům nabízí množství kreativních možnosti použití v oblasti střech a fasád.

*Pozor na tepelnou dilataci!