Fasádní systémy Prefa

Siding.X
Siding
Nový fasádní produkt Siding.X dodá Vašemu projektu nezaměnitelnou podobu a přesvědčí svými vynikajícími konstrukčními a funkčními vlastnostmi. Aluminiové fasády PREFA Sidings jsou fasádní prvky. Řadí se do skupiny zavěšených odvětraných fasád. PREFA Sidings mají mnohostranné použití při pro vnější a vnitřní obklady stěn a stropů. Skryté uchycení systémem pera a drážky nabízí působivý vzhled. Pomocí PREFA Sidings lze fasády budov chytře zkrášlit, renovovat a modernizovat na desetiletí. Výhody PREFA Sidings:Spolehlivá montáž: šikmo, svisle nebo vodorovně.
Fasádní šindel
Fasádní šindel XL
Maloformátové fasádní šindele platí v oblasti fasád za oblíbenou klasiku. Díky jejich flexibilitě lze vytvářet drobné členité sestavy stejně jako realizovat velkoplošné fasády – přirozeně stále v nejvyšší technické kvalitě. Ale také opticky poskytují maloformátové fasádní šindele PREFA díky ukrytému upevnění krásný obraz, který vyhoví nejpřísnějším nárokům. Fasádní šindel PREFA XL představuje tisíckrát osvědčenou formu šindele ze špičkového materiálu – aluminia. To tvoří z fasádního šindele PREFA XL perfektní materiál pro starší stavební objekty.

Varianta pokládky (dělení po 3/4) a mnohostranná nabídka barevných odstínů jsou zárukou krásných a harmonických fasádních ploch. Nezbytnou bezpečnost zaručují drážky na podélných a příčných stranách. Vzniká tak klimaticky odolný a spolehlivý spoj.

Fasádní šablona 44×44
Fasádní šablona 29×29
VYNOŘUJÍ SE PŘEKVAPUJÍCÍ AKCENTY.

PREFA Fasádní šablona ve velkorysém formátu 44×44 cm propůjčuje osvědčenému “šupinovému” povrchu překvapující akcenty. Fascinující tvar šablony umožňuje realizaci fasád v moderně strukturovaném pojetí, které podtrhuje celkovou kvalitu projektu a z každé budovy učiní unikát s vlastním charakterem. Díky integrovanému upevnění lze fasádní prvky montovat rychle a cenově výhodně.

Perfektní kombinace vzhledu a funkce: Fasádní šablony se vyznačují harmonickou hrou světel a stínů a jsou mimořádně robustní. Základním materiálem pro aluminiové produkty PREFA jsou slitiny podle EN 1396. Povlak fasádní šablony 29×29 se provádí metodou Coil-Coating pod přísným dohledem Euro Coil Coating Association v Bruselu. PREFA poskytuje na základní aluminiový materiál 40 let záruky proti lomu, korozi a namrzání při přirozeném zatížení prostředím a při pokládce odborným zpracovatelem.
Fasádní šablona 20×20
Fasádní panel FX.12
Tradice se potkává s modernou: Nová fasádní šablona 20×20 PREFA byla vyvinutá pro tradiční fasády z maloformátových prvků. Fasádní šablona, vyráběná z lehkého aluminia, je ideální pro sanace vikýřů, štítů a obkladů komínů. Přitahuje pohledy: Nepravidelné hrany fasádního panelu FX.12 zajišťují živou hru světel na Vaší fasádě. Panely nastavují pokaždé jinou tvář podle polohy slunce. Ovšem hrana má ještě jinou, důležitější funkci: Zvyšuje tuhost panelů a dodává jim zvýšenou odolnost.
Při výrobě se na každý kus dostane jedinečný vzor – uspořádání hran se neopakuje a je stále nepravidelné i na velkých plochách. Další technickou zvláštností je konická šikmá drážka.
Ta zachycuje případnou roztažnost v příčném směru.
Díky přídavné hraně horního lemu a vyraženým otvorům lze fasádní panel FX.12 upevnit přímo na bednění nebo nosnou konstrukci.
Profil s vlnou
Pilový profil
Moderní fasády potřebují prostor pro kreativní a inovativní nápady. Profil s vlnou PREFA nabízí úplnou flexibilitu při realizaci Vašich představ. Program příslušenství s krajními a rohovými profily nabízí jednoduchou a bezproblémovou pokládku. V souladu s trendem: Pilový profil PREFA je moderní fasádní profil z lisovaného aluminia – ideální souhra techniky a architektonické tvorby. Díky zvláštní slitině aluminia jsou i citlivé části objektu obložené trvale a stabilně.
Vlnitý profil
Reynobond
PREFA Vlnité profily jsou fasádní prvky z oblasti zavěšených odvětraných fasád. Použitím vlnitých profilů PREFA se ušetří další náklady na údržbu a zmodernizuje se budova na mnoho desetiletí. Reynobond, hliníková laminovaná deska se skládá ze dvou hliníkových plechů, které jsou z obou stran natavené na polyetylénové jádro. Díky chemickému a mechanickému spojení je tento spoj mimořádně robustní. Reynobond si tak i na velkých plochách zachovává konstantní rovinnost a stabilitu. Reynobond je vhodný pro tvorbu fasády a pro mnohá další stavební opatření.

  • Odvětrané fasádní konstrukce
  • Obklady fasád
  • Obkládání balkonů a tunelů
  • Výplně dveří, modulární příčky, přepážky
Prefalz
Prefalz ® se díky své poddajnosti zpracovává snadněji než většina srovnatelných materiálů. Projektantům nabízí množství kreativních možnosti použití v oblasti střech a fasád.

*Pozor na tepelnou dilataci!